Dzieci na evencie firmowym: garść najważniejszych zasad

Data wpisu: 16.07.2019

Coraz częściej firmy decydują się na organizację eventu, na którym mile widziane są dzieci. To fajny sposób na wzmocnienie więzi z pracownikami, stąd w ostatnich latach mamy prawdziwy wysyp zleceń związanych z przygotowaniem np. pikników rodzinnych. Trzeba natomiast pamiętać, że dzieci na evencie to także niemały kłopot – jakkolwiek źle to nie zabrzmiało. Decydując się na zaproszenie najmłodszych na imprezę firmową, trzeba koniecznie pamiętać o kilku najważniejszych zasadach.

Dużo atrakcji

Nie ma nic gorszego, niż nudzące się dzieci – przynajmniej podczas eventu firmowego. Jeśli maluchy nie będą miały nic do roboty, szybko zaczną marudzić, a to oznacza, że rodzice będą nerwowi i dość szybko postanowią wrócić do domu. Efekt wizerunkowy z pewnością nie zostanie osiągnięty. Dlatego chcąc zaprosić dzieci do udziału w evencie trzeba uwzględnić w budżecie zorganizowanie dla nich masy atrakcji. Nie, same dmuchańce nie wystarczą.

Animatorzy

Trudno sobie wyobrazić, aby miało ich zabraknąć podczas eventu firmowego, na który zostały zaproszone dzieci. Zawodowi animatorzy zagwarantują maluchom dużo zabawy, odciążając przy tym rodziców, którzy będą mogli się skupić na atrakcjach dla dorosłych. Warto przy tym pamiętać, że jeden animator powinien przypadać na maksymalnie dziesięcioro dzieci. Dobrym pomysłem będzie też przygotowanie kącika animacyjnego z dala od centrum wydarzeń – rodzice i inni dorośli nie będą się czuć skrępowani, zwłaszcza jeśli na imprezie ma pojawić się alkohol.

Bezpieczeństwo

To kluczowa kwestia! Eventy, w których biorą udział dzieci, zwykle są organizowane pod chmurką i na otwartym terenie. W takiej sytuacji bezwzględnie trzeba zadbać o jego ogrodzenie, zwłaszcza jeśli w pobliżu znajdują się lasy i zbiorniki wodne. Wynajęcie ochrony wcale nie będzie przesadą! Jeśli natomiast chodzi o atrakcje, to tutaj bardzo ważne jest, aby wybrać podwykonawców posiadających stosowne zezwolenia i dysponujących atestowanym sprzętem.

Punkt zbiórki

Organizując eventy firmowe, podczas których przewidziano obecność dzieci, zawsze ustawiamy punkt zbiórki. Jest to miejsce, najczęściej w centralnej części terenu, do którego może się zgłosić zagubiony maluch. Rodzice z kolei wiedzą, że w razie czego powinni się tam udać, by odebrać swoją pociechę.

Nie zapominajmy również o ważnych drobiazgach, jak chociażby koszulki w wyrazistych kolorach dla dzieci (pomogą w zlokalizowaniu maluchów na terenie imprezy) czy opaski z numerem telefonu do rodziców. 

Autor wpisu: Soluma Event, Sara Błaszczyk

Wszystkie działy