Escape room – fajny pomysł na event integracyjny

Data wpisu: 14.12.2017
Zdjęcie główne #29 - Escape room – fajny pomysł na event integracyjny

Integracja – to słowo-klucz w przedsiębiorstwach, które bazują na współpracy zespołów. Nie da się osiągnąć maksymalnej efektywności, jeśli osoby pracujące wspólnie nad projektem się nie lubią, nie komunikują się ze sobą i funkcjonują w myśl zasady „każdy sobie rzepkę skrobie”. Jest mnóstwo sposobów na zintegrowanie zespołu. Jeśli nie dysponujesz dużym budżetem na event integracyjny, to koniecznie zainteresuj się modną rozrywką, czyli escape roomem. Na czym to polega?

Czym właściwie jest escape room?

Escape room to specjalnie przygotowane pomieszczenie, z którego uczestnicy zabawy – jak sama nazwa wskazuje – muszą się wydostać. Nie jest to oczywiście takie proste. Aby osiągnąć sukces, niezbędne jest podjęcie ścisłej współpracy. Zagadki są wymyślane w taki sposób, aby rzeczywiście wymusić podział obowiązków. Jedna osoba szuka wskazówek, druga próbuje zrozumieć konwencję, trzecia czyta podpowiedzi organizatora zagadki itd.

Zabawa zwykle trwa około pół godziny, choć to zależy od stopnia skomplikowania zagadki i oczywiście inwencji uczestników. Jedno jest pewne: bez współpracy będzie im bardzo trudno osiągnąć dobry czas i uwolnić się z pokoju przed wyznaczonym limitem.

Gdzie szukać escape roomów?

Takie pokoje działają w praktycznie każdym większym mieście, więc nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem i zarezerwowaniem atrakcji dla swojego zespołu. Cena wynajęcia escape roomu waha się od 60 do 150 złotych za godzinę zabawy i zwykle jest uzależniona od liczby uczestników. Standardowo w zabawie może wziąć udział maksymalnie 6-7 osób.

Dlaczego warto?

Odpowiedź jest oczywista: zabawa w escape roomie rewelacyjnie integruje członków zespołu. Ponieważ są oni zmuszeni do podjęcia współpracy, zaczynają wykorzystywać swoje talenty i przede wszystkim się ze sobą komunikować. Podczas takiej zabawy bardzo często ujawnia się lider zespołu, który może wyznaczać zadania i kierować pracą nad projektami już w realiach firmowych.

Dobra współpraca zespołu ma szansę przełożyć się na działania pracowników na gruncie firmy. Jeśli zorientują się, że w sumie całkiem dobrze się uzupełniają, a „ten gbur w grubych okularach nie jest wcale taki zadufany w sobie”, to przedsiębiorstwo wyłącznie na tym zyska.

Poza tym event integracyjny w escape roomie jest czymś świeżym, co z pewnością powinno zainteresować pracowników. Szczególnie tych, którzy są już znudzeni jeżdżeniem na tzw. integrację do hoteli, gdzie jedyną atrakcją jest możliwość wypicia morza alkoholu na koszt firmy.

Autor wpisu: Soluma Event