Hala namiotowa – sposób na udany event pod chmurką

Data wpisu: 21.12.2017
Zdjęcie główne #30 - Hala namiotowa – sposób na udany event pod chmurką

Firmowy event w plenerze to świetny sposób na to, aby w nieco swobodniejszej atmosferze zaprezentować się klientom i zagwarantować sobie wysoką frekwencję. Ludzie generalnie lubią wychodzić na świeże powietrze, a jeśli przy okazji mogą się dowiedzieć czegoś ciekawego i zgarnąć sporo fajnych gadżetów, to tym lepiej. W polskim klimacie organizacja eventu pod chmurką jest niestety bardzo ryzykowna, bo przewidywanie pogody z choćby tygodniowym wyprzedzeniem jest jak wróżenie z fusów. Rozwiązaniem tego problemu może być wynajęcie hali namiotowej. Przeczytaj, jak się za to zabrać.

Dlaczego hala namiotowa?

Hala namiotowa to po prostu gigantyczny namiot. Cechami charakterystycznymi takiej konstrukcji są: znaczna powierzchnia, podłoga, okna i szerokie wejścia. Hala zapewnia więc uczestnikom bardzo wysoki komfort. Chroni przed deszczem, upałem, silnym słońcem. Można ustawić w niej bemary z jedzeniem, stoły z ciastem i napojami, mini scenę, nagłośnienie itd. Jest to pełnoprawna przestrzeń eventowa.

Halę namiotową najczęściej wynajmuje się na eventy firmowe oraz wesela plenerowe. Celem jest oczywiście brak konieczności oglądania się na pogodę. Jest to bardzo ważne w sytuacji, gdy wydarzenie zostało zaplanowane z dużym wyprzedzeniem, pochłonęło mnóstwo pracy i pieniędzy. Ewentualna ulewa czy gradobicie mogłyby to wszystko zniweczyć.

Rada

Halę namiotową dobiera się do planowanej liczby gości i oczywiście warunków terenowych. Zanim więc zdecydujesz się wynająć konstrukcję, stwórz ostateczną listę uczestników i zarezerwuj parcelę.

Jak to zorganizować?

W Polsce działa wiele firm wynajmujących hale namiotowe. Kontakt z nimi mają oczywiście profesjonalne agencje eventowe, które mogą wynegocjować najkorzystniejszą cenę. Z naszego doświadczenia wynika, że zakup hali nie ma żadnego sensu. Wiele firm myśli, że to się im bardziej opłaci, bo przecież halę będzie można wykorzystywać przy okazji różnych eventów. To nie jest do końca tak.

Przede wszystkim hala namiotowa to ogromna konstrukcja, którą trzeba gdzieś przechowywać. Poza tym już samo rozstawienie hali nastręcza sporych problemów – czasami niezbędne jest np. wykonanie prowizorycznego fundamentu. Złożenie hali to także nie taka prosta sprawa.

Znacznie rozsądniej jest więc zdecydować się na kompleksową usługę wynajmu hali namiotowej. Wówczas to na jej właścicieli spoczywa obowiązek przywiezienia konstrukcji na miejsce z odpowiednim wyprzedzeniem, rozstawienia hali, a po skończonej imprezie jej złożenia i wywiezienia.

Autor wpisu: Soluma Event