Impreza dla dzieci pracowników: garść praktycznych wskazówek

Data wpisu: 20.12.2019

Jak powszechnie wiadomo, dzieci są ważne, a dla rodziców wręcz najważniejsze. Każdy pracodawca powinien o tym pamiętać, również dlatego, że jest to świetny punkt wyjścia do jeszcze mocniejszego związania pracowników z firmą i odsunięcia od nich myśli o zmianie miejsca zatrudnienia. Organizacja imprezy dla dzieci pracowników nie jest czymś standardowym w polskich realiach biznesowych, jednak w tym przypadku naprawdę warto wyjść przed szereg i zainwestować w tego typu wydarzenie. W naszym poradniku dzielimy się z Tobą kilkoma ważnymi wskazówkami, które pomogą Ci w zorganizowaniu świetnej imprezy dla dzieci pracowników i osiągnięciu zamierzonych celów biznesowych (zmotywowanie zespołu, wykreowanie wizerunku atrakcyjnego pracodawcy).

To ma być impreza DLA DZIECI

Wiemy, że zawsze istnieje pokusa, aby wpleść w taką imprezę elementy czysto biznesowe, ale nie warto tego robić. Skoro już zapadła decyzja o przeznaczeniu budżetu na imprezę dla dzieci pracowników, to właśnie najmłodsi muszą się znaleźć w centrum wydarzeń. Nie może być tak, że w zasadzie jest to event firmowy dla dorosłych, ale z elementami animacji dla dzieci. Takie kombinowanie ma krótkie nogi i skończy się tym, że znudzone maluchy wymuszą na rodzicach szybki powrót do domu.

Atrakcje, atrakcje i jeszcze raz atrakcje

Impreza dla dzieci pracowników będzie udana i pozwoli osiągnąć cele biznesowe tylko wtedy, gdy dzieci wrócą z niej zachwycone, a wręcz nie będą chciały opuszczać jej terenu. Ten efekt jest wprost związany z tym, jakie atrakcje dla najmłodszych uda się przygotować. Nie warto na tym oszczędzać. Współczesne dzieci są bardzo wymagające i nie zadowolą się byle czym.

Z drugiej jednak strony od dawna zauważamy, że na tego typu imprezach najlepiej sprawdzają się proste zabawy i atrakcje, wcale nie te, które mają związek z elektroniką i najnowszymi technologiami. Dzieci mają to wszystko na co dzień, stąd dużo więcej radości daje im coś „nowego”, co pozwala im na nieskrępowaną zabawę. Zawsze sprawdzają się więc dmuchańce, maszyny do produkcji ogromnych baniek, zabawy grupowe, planszówki, rysowanie, malowanie buziek etc.

Profesjonalne animacje

Bez tego ani rusz! Zawodowi animatorzy są mistrzami świata w organizowaniu czasu wolnego najmłodszym, stąd nigdy nie należy na nich oszczędzać. Animator bezbłędnie odczytuje potrzeby dziecka, szybko zauważa, że ktoś się nudzi, a ktoś inny jest bardzo nieśmiały. Ponadto animatorzy zapewniają dzieciom bezpieczeństwo i to ich praca ma decydujący wpływ na satysfakcję najmłodszych.

Autor wpisu: Soluma Event, Sara Błaszczyk

Wszystkie działy