Organizacja eventu w hotelu: sprawdź najważniejsze zalety

Data wpisu: 21.01.2020

Znalezienie odpowiedniego miejsca na organizację eventu jest jednym z trudniejszych etapów przygotowań. Trzeba nie tylko wyszukać obiekt spełniający kryteria techniczne, ale także mający wolny termin i jeszcze mieszczący się w przyjętym budżecie. Nasze doświadczenie pokazuje, że w większości przypadków naturalnym i bardzo dobrym wyborem będzie hotel. Dlaczego organizacja eventu w hotelu jest świetnym pomysłem? Oto najważniejsze argumenty, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Dobra lokalizacja

Hotele zwykle powstają w takich miejscach, które są albo atrakcyjne pod względem krajoznawczym, albo lokalizacyjnym. Do większości obiektów można łatwo dojechać, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku organizacji eventu wyjazdowego.

Kompleksowa obsługa

Hotele, które można wynająć na event, z reguły zapewniają wszystko, co tylko jest potrzebne do przygotowania świetnej imprezy, bez względu na jej charakter. Mamy do dyspozycji nie tylko salę na odpowiednią liczbę osób, ale także catering, obsługę kelnerską i barmańską, dostęp do sprzętu oświetleniowego, nagłośnieniowego, nierzadko też scenicznego.

Noclegi

To niebagatelna zaleta organizacji eventu w hotelu. Jeśli jest to impreza wyjazdowa, to dobrze będzie zapewnić gościom możliwość przespania się w wygodnym łóżku i komfortowego powrotu do domu następnego dnia. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy planujemy serwować gościom alkohol. Z tego też powodu w hotelach najczęściej organizuje się szkolenia, imprezy integracyjne, ale też gale czy jubileusze firmowe.

Prozaiczne atuty

Mamy tutaj na myśli całą grupę zalet, które może nie wysuwają się na pierwszy plan, ale również składają się na obraz udanego eventu. Pierwszym przykładem będzie parking. Większość hoteli go posiada, co jest niebagatelnym atutem z punktu widzenia zmotoryzowanych gości. Kolejną kwestią jest dostęp do wszystkiego, co może się przydać gościom, na miejscu. To nie tylko pokoje, łazienki, strefa wypoczynkowa czy sale konferencyjne, ale także centra SPA – można to wykorzystać do uatrakcyjnienia eventu. Większość hoteli dysponuje również atrakcyjnym terenem zewnętrznym.

Jeśli chodzi o minusy organizacji eventu w hotelu, to bez wątpienia można tutaj wymienić koszty. Jednak gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż hotel zapewnia kompleksową obsługę, rachunek za wynajęcie przestrzeni oraz usług dodatkowych nie wydaje się być już tak szokujący – zwłaszcza, jeśli chcielibyśmy zarezerwować wszystkie te elementy u osobnych dostawców (sala, catering, nocleg, parking/transport etc.).

Autor wpisu: Soluma Event, Sara Błaszczyk

Wszystkie działy