Skąd czerpać pomysły przydatne podczas organizacji własnego eventu firmowego?

Data wpisu: 14.12.2018

Teoretycznie sprawa wydaje się być prosta. Wynajmując profesjonalną agencję eventową firma zapewnia sobie kompleksową organizację wydarzenia od A do Z i nie musi się niczym przejmować. Z doświadczenia wiemy jednak, że klienci lubią brać udział w tym procesie i regularnie sami podrzucają różne sugestie czy pomysły. Też tak chcesz? Oto najlepsze źródła inspiracji.

Eventy konkurencyjnych firm

Trudno o prostsze rozwiązanie. Sam na pewno brałeś udział w niejednym evencie. Część z nich wspominasz do dzisiaj, część wypadała Ci z głowy zaraz po powrocie do domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby „pożyczyć” sobie pomysły, które w przeszłości Cię zachwyciły. Pierwszy przykład z brzegu: na evencie konkurencyjnej firmy wystąpił artysta, którym goście byli oczarowani. Może warto go zakontraktować także na Twoją imprezę?

Rada

Czerp zarówno z dobrych, jak i złych wzorców. Jeśli coś wybitnie nie podobało Ci się podczas różnych eventów, na których bywałeś, zaznacz w rozmowie z agencją, że nie życzysz sobie tego podczas Twojej imprezy.

Eventy największych marek

To oczywiste, że nie udźwigniesz finansowo organizacji eventu na poziomie takich marek, jak Mercedes-Benz czy H&M, ale te imprezy mogą być znakomitym źródłem inspiracji. Niekoniecznie trzeba inwestować w powielanie kosztownych rozwiązań zaproponowanych przez duże marki. Być może uda się zrobić coś podobnego, ale znacznie taniej? Porozmawiaj o tym z event manager i wspólnie ustalcie, na co pozwoli przedstawiony przez Ciebie budżet.

Imprezy niebiznesowe

Przedsiębiorcy zlecający organizację eventu firmowego bardzo często w swojej kreatywności ograniczają się tylko do pomysłów, które podpatrzyli na imprezach o charakterze biznesowym. Tymczasem bardzo ciekawym rozwiązaniem może być poszukanie takich inspiracji zupełnie gdzieś indziej.

Przykładowo: planujesz, że w Twoim evencie wezmą udział także dzieci. Jak wiadomo, należy zadbać o to, by maluchy się nie nudziły, bo ich zniecierpliwienie potrafi rozsadzić każdą imprezę od środka. Podpatrz więc, jak dzieciaki są zabawiane np. w lokalnej sali zabaw czy kinie. Być może warto rozważyć wynajęcie pracujących tam animatorów?

Nie chcemy, abyś pomyślał, że podrzucają takie sugestie agencji eventowej odwalisz za nią połowę roboty, bo to tak nie działa. Chodzi nam wyłącznie o współpracę oraz aktywny udział w organizacji wydarzenia. W końcu to impreza dla Twojej firmy. Czy wyobrażasz sobie sytuację, w której rodzice organizują urodziny dla dziecka bez pytania go np. o wymarzony kształt tortu?

Autor wpisu: Soluma Event, Sara Błaszczyk

Wszystkie działy