Wciąż zastanawiasz się nad zorganizowaniem firmowej imprezy jubileuszowej? Poznaj najważniejsze korzyści!

Data wpisu: 24.01.2019

Każdy kolejny rok działalności to niewątpliwy sukces przedsiębiorstwa. Prowadzenie biznesu jest trudne, czasochłonne, stresujące, a do tego wymaga nieustannej walki z konkurencją. Nic dziwnego, że liczby zakładanych i upadających firm w Polsce praktycznie się równoważą. Jeśli Twój biznes ma się dobrze i właśnie zbliża się okrągła rocznica jego powstania, koniecznie rozważ zorganizowanie imprezy jubileuszowej. W naszym artykule wymieniamy najważniejsze korzyści płynące z takiego eventu.

Uwiarygodnienie i poprawa wizerunku firmy

Na organizację imprezy jubileuszowej mogą sobie pozwolić wyłącznie nieźle prosperujące biznesy. Jeśli firma nie ma pieniędzy i jest na skraju bankructwa, to raczej nie wydaje środków na takie zbytki. Jest to zatem czytelny sygnał dla aktualnych i przyszłych kontrahentów, że warto zacieśnić relacje biznesowe z tym przedsiębiorstwem.

Dlatego zawsze zachęcamy, aby do udziału w imprezie jubileuszowej zaprosić nie tylko pracowników i ich rodziny, ale także kluczowych partnerów oraz przedstawicieli firm, z którymi chcesz współpracować. Jest to świetny sposób na uwiarygodnienie wizerunku przedsiębiorstwa oraz podbudowanie jego renomy w branży.

Integracja pracowników

Dobrze zorganizowana impreza jubileuszowa pełni funkcję integracyjną, co przyniesie firmie wymierne korzyści. Pracownicy, którzy dobrze się ze sobą dogadują, znają kierownictwo i widzą, że pracują na rzecz zaangażowanych ludzi, mocniej zżywają się z pracodawcą. To z kolei przekłada się na ich motywację. Jeśli firmy nie stać na zorganizowanie osobnej imprezy integracyjnej i jubileuszowej, to zawsze rozsądniej będzie postawić na tę drugą – to typowe rozwiązanie 2w1.

Aby dodatkowo wzmocnić efekt integracyjny, warto zaplanować jakieś elementy imprezy wymagające aktywizacji uczestników. Mogą to być zabawy, quiz z wiedzy na temat firmy czy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Oczywiście każdy zaproszony gość powinien otrzymać choćby drobny upominek, np. w postaci firmowych gadżetów reklamowych.

Element strategii employer branding

Coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z konieczności dbania o wizerunek odpowiedzialnego i atrakcyjnego pracodawcy. W czasach, gdy trudno jest już rywalizować o pracowników przy pomocy „gołej” pensji, warto podkreślać także inne kryteria wyboru konkretnego miejsca pracy. Dla pracowników liczy się atmosfera, relacje z przełożonymi, podmiotowość oraz stabilność zatrudnienia.

Organizując imprezę jubileuszową możesz udowodnić swoim pracownikom, że podjęli dobrą decyzję zatrudniając się w Twojej firmie. Takie wydarzenie nie tylko integruje zespół, ale także stanowi informację, że przedsiębiorstwo ma się dobrze i będzie się rozwijać z korzyścią dla pracowników.

Impreza jubileuszowa to jeden z najpopularniejszych eventów o charakterze biznesowym. Jej organizacja nie jest jednak taka prosta i zajmuje sporo czasu. Dlatego tradycyjnie zachęcamy: powierz to profesjonalistom, którzy zagwarantują Ci świetny efekt, a tym samym osiągnięcie wszystkich wymienionych korzyści. 

Autor wpisu: Soluma Event, Sara Błaszczyk

Wszystkie działy